{{ctrl.notification}}

شرایط و قوانین خرید بلیط هواپیما خارجی

 لازم است مسافر قبل از هرگونه اقدام برای خرید بلیط هواپیما خارجی از اعتبار ویزای خود مطمئن گردد.
 در صورتی که مسافر موفق به دریافت بلیط نگردد، هزینه ی پرداخت شده به طور کامل برگردانده خواهد شد.
 امکان استرداد بلیط برای برخی از پروازهای چارتری با شرایط خاص و اعمال جریمه ی مشخص شده از سمت چارتر کننده وجود دارد.
 مسافران پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشند
 خرید بلیط هواپیما یک طرفه، تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که مسافر اقامت دائم یا موقت کشور مقصد را داشته باشد یا بلیط ادامه ی مسیر تهیه کرده باشد.
 مسافرانی که بلیط ادامه ی مسیر تهیه می کنند، لازم است قبل از خرید بلیط، تاریخ بلیط را با تاریخ ویزای خود مطابقت دهند. در صورت عدم تطابق در تاریخ بلیط و ویزا، تمامی مسئولیت بر عهده ی مسافر خواهد بود.
 در برنامه ریزی برای خرید بلیط و محاسبه ی زمان برای جلوگیری از جا ماندن از پرواز، فاصله ی بین فرودگاه و ترمینال های ورودی و خروجی باید مد نظر قرار گرفته شوند
 با توجه به اینکه مدت زمان توقف ترانزیتی در هر فرودگاه متفاوت می باشد، در نتیجه لازم است مسافر قبل از خرید یا رزرو پرواز، مدت زمان توقف را کاملا بررسی کند. در صورت جا ماندن از پرواز، حضور با ویزای ترانزیت بیشتر از زمان مجاز، غیرقانونی می باشد.
 سن کودک و نوزاد در زمان خروج و بازگشت باید مطابق با شرایط و قوانین کودک یا نوزاد باشد. طبق قانون هواپیمایی، سن نوزاد کمتر از 2 سال و کودکان بین 2 تا 12 سال می باشد.
 لازم است در زمان رزرو یا خرید بلیط هواپیما به میزان بار مجاز ایرلاین مورد نظر دقت شود. میزان بار مجاز در ایرلاین های مختلف با هم متفاوت می باشند.
 هزینه های مربوط به کنسلی، تغییر تاریخ و عدم حضور مسافر در گیت پرواز (no show)، متناسب با قوانین ایرلاین محاسبه می گردد.
 طبق قوانین هواپیمایی کشوری، هزینه ی کنسلی یا no show بعد از 72 ساعت برگردانده خواهد شد.
 در صورت درخواست مسافر برای تغییر اطلاعات، بلیط باید کنسل و مجدد صادر شود. مسافر در این شرایط باید هزینه پرداخت نماید.
 برای انجام هرگونه تغییر یا درخواست کنسلی با کارشناسان ما درسفرارزان تماس بگیرید.
 سفر ارزان هیچ گونه مسئولیتی در قبال تاخیر یا کنسل شدن پروازها بر عهده نخواهد گرفت و کاملا بر عهده ی ایرلاین مربوطه می باشد
 

سوالات متداول در خرید بلیط هواپیما خارجی

بعد از خرید بلیط هواپیما خارجی امکان تغییر ایرلاین وجود دارد؟

بعد از تکمیل فرآیند خرید بلیط پرواز خارجی امکان تغییر مسیر و ایرلاین وجود ندارد. تنها راهکار در این شرایط استرداد بلیط اولیه و خرید مجدد بلیط از ایرلاین مورد نظر می باشد. البته لازم است ابتدا قوانین ایرلاین را بررسی کرد تا بهترین راه حل در این شرایط را انتخاب نمود.

امکان تغییر نام و نام خانوادگی مسافر بعد از خرید بلیط هواپیما خارجی وجود دارد؟

بعد از تکمیل فرآیند خرید بلیط پرواز خارجی امکان تغییر نام و نام خانوادگی مسافر وجود ندارد. با توجه به اینکه هر مسافر تنها با بلیطی می تواند از پرواز استفاده کند که به نام خودش صادر شده باشد، در نتیجه تنها راه حل در این شرایط استرداد بلیط اولیه و خرید مجدد می باشد. توجه داشته باشید که اطلاعات مسافر در پروزهای خارجی بر اساس پاسپورت باید تکمیل گردد.

جریمه کنسل کردن بلیط و تغییر تاریخ پرواز به چه صورت است؟

در تمام پروازهای داخلی و خارجی درصد جریمه استرداد بلیط و تغییر و اصلاح اطلاعات با توجه به قوانین ایرلاین مربوطه محاسبه میشود. در حین خرید بلیط هواپیما خارجی ازسفرارزان می توانید شرایط استرداد را به طور کامل مطالعه نمایید.

آیا قیمت بلیط هواپیما خارجی درسفر ارزان معتبر است؟

سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما سفرارزان از معتبرترین سایت های فروش بلیط می باشد که به طور مستقیم به سیستم رزرواسیون 950 ایرلاین داخلی و خارجی متصل می باشد. در نتیجه قیمت های ارائه شده بر روی این سایت کاملا واقعی و معتبر هستند.

بار مجاز برای سفرهای خارجی چه میزان است؟

میزان بار مجاز در سفرهای خارجی و داخلی با توجه به کلاس پروازی و ایرلاین تعیین می گردد. در خرید اینترنتی بلیط هواپیما خارجی از سفرارزان می توانید میزان بار مجاز در پرواز مورد نظر را مشاهده کنید.

برای حمل دارو در پروازهای خارجی چه قوانینی وجود دارد؟

با توجه به مقصد سفر و ایرلاینی که در حین خرید بلیط هواپیما خارجی انتخاب می کنید قوانین و محدودیت های خاصی برای حمل دارو اعمال می گردد. در حالت کلی لازم است تا برای حمل هرگونه دارو حتما نسخه ترجمه شده پزشک را همراه داشته باشید تا با مشکل خاصی مواجه نگردید.

بهترین راه برای خرید بلیط ارزان هواپیما خارجی چیست؟

با توجه به اینکه قیمت بلیط هواپیما بر اساس کلاس پروازی، تاریخ سفر، نوع هواپیما و ایرلاین و همچنین طول مسیر پروازی محاسبه می گردد، در نتیجه بهترین راه برای خرید بلیط ارزان هواپیما مقایسه نرخ ها در روز و ساعات مختلف می باشد. از آنجا که سفر ارزان پروازهای بیش از 950 ایرلاین داخلی و خارجی را پوشش می دهد، می توان در کمترین زمان نرخ ها و شرایط پرواز را در روزهای مختلف با هم مقایسه و خریدی ارزان را تجربه نمود.