{{ctrl.notification}}
1 جستجو بیمه
2 اطلاعات مسافران
3 پیش فاکتور
4 پرداخت

خرید بیمه مسافرتی

سفرارزان با توجه به سابقه فعالیت طولانی مدت در ارائه خدمات مسافرتی و بررسی خواسته های مسافران به منظور بالا بردن میزان رضایت آنها، هر روز خدمات و سرویس های جدیدی را ارائه می دهد. از جمله این خدمات می توان به خرید بیمه مسافرتی اشاره نمود. تمام مسافران علاوه بر خرید بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل خارجی و خرید تور می توانند خرید آنلاین بیمه مسافرتی را ازسفرارزان انجام دهند.

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه سفر همان طور که از نام آن مشخص است، نوعی بیمه می باشد که توسط شرکت های بیمه گر داخلی، برای سفرهای خارجی صادر می شود. از مهم ترین تفاوت های این نوع بیمه با بیمه های داخلی به پوشش دهی خدماتی هم چون گم شدن چمدان ها و مدارک بیمه گذار (مسافر بیمه شده)، جبران هزینه تاخیر در پروازها و پشتیبانی از مسافر در صورت بروز بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله در طول سفر می توان اشاره نمود. همچنین لازم به ذکر است که تهیه بیمه سفر برای دریافت ویزا شینگن و برخی از کشورهای خارجی کاملا الزامی بوده و بدون ارائه آن به سفارت خانه، مدارک مسافر ناقص تلقی شده و ویزا اخذ نمی گردد.

 

دلایل خرید بیمه مسافرتی

دلایل زیادی برای تهیه بیمه سفر وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها، استفاده از خدمات شرکت های بیمه داخلی در سفرهای خارجی می باشد. به عبارت دیگر، می توان برای پرداخت هزینه های درمانی و پزشکی از خدمات بیمه های داخلی که در برخی از کشورها نیز قابل ارائه می باشند، استفاده نمود. خدماتی که این بیمه ها ارائه می دهند، در ادامه مقاله بررسی شده است.

انواع بیمه سفر

با توجه به مدت زمان اعتبار بیمه و خدماتی که در آنها ارائه می گردد، می توان بیمه مسافرتی را در چند گروه کلی تقسیم نمود که عبارتند از:

بیمه انفرادی

نکته بسیار مهم در بیمه های انفرادی این است که یک بار خروج می باشند. یعنی با اولین خروج از کشور حتی در صورت عدم اتمام مدت زمان اعتبار بیمه، برای سفرهای خارجی بعدی نمی توانید از آن استفاده نمایید. به عنوان مثال، اگر بیمه را برای سفر به روسیه خریداری می کنید و قبل از 92 روز به ایران برمی گردید، امکان استفاده از این بیمه برای سفر بعدی وجود ندارد، حتی اگر مدت زمان اعتبار آن به 92 روز نرسیده باشد. تصور اشتباهی که اغلب افراد در انتخاب و خرید بیمه دارند، عدم توجه به مدت زمان اعتبار آن ها و همچنین تعداد دفعات استفاده از بیمه در سفر می باشد. به عنوان مثال، با بیمه انفرادی مسافرتی، هر مسافر می تواند حداکثر تا 92 روز از بیمه در سفرهای خارجی استفاده نماید و این زمان از لحظه خروج وی از مرز خواهد بود.

بیمه مسافرتی گروهی

بیمه های گروهی یا multi نقطه مقابل بیمه های انفرادی بوده و مدت زمان اعتبار آنها دوازده ماه می باشد. از این نوع بیمه می توان برای سفرهای متعدد استفاده نمود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. در این نوع بیمه نیز زمان آغاز اعتبار آن، اولین روز خروج از مرز می باشد که تا یک سال می توان از خدمات آن بهره مند شد.

قیمت خرید بیمه مسافرتی

قیمت و هزینه ای که برای بیمه های مسافرتی از طرف مسافر پرداخت می شود، با توجه به شرکت بیمه کننده متفاوت است. علاوه بر این، مواردی مانند سن افراد و هم چنین مدت زمان اعتبار بیمه بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار خواهد بود. ضمنا مبلغ 25 یورو به عنوان فرانشیز در نظر گرفته شده است که پس از کسر این مبلغ از هزینه درمان، مابقی بر اساس قرارداد اولیه از طرف بیمه کننده پرداخت می شود. به عبارت دیگر، اگر هزینه درمان و خسارت در طول سفر کم تر از 25 یورو باشد، شرکت بیمه کننده مبلغی را پرداخت نخواهد کرد.

 

. خدمات قابل پوشش با بیمه سفر

از جمله خدمات قابل پوشش بیمه مسافرتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- ارائه خدمات پزشکی از قبیل جراحی های سرپایی، فیزیوتراپی، دندان پزشکی و انجام آزمایشات

- پیگیری مشکلاتی از قبیل گم شدن چمدان و مدارک مسافر و پرداخت هزینه برای خرید وسایل ضروری تا پیدا شدن مدارک

- پشتیبانی از مسافر و خانواده آن ها در صورت بروز سیل، زلزله، جنگ و غیره

- تهیه داروهای مورد نیاز مسافر درصورت نبود آن ها در کشور مقصد

- ارائه خدمات مشاوره حقوقی

- پرداخت خسارت برای تاخیر پروازهای ترانزیت

- حواله وجه ضمان

لازم به ذکر است که این خدمات با توجه به قوانین بیمه گر متفاوت است. در زمان خرید این بیمه، متن کاملی از قرارداد و خدمات قابل پوشش ارائه می گردد تا مسافر با آگاهی کامل نسبت به تهیه بیمه مسافرتی اقدام نماید.

نحوه استفاده از بیمه سفر

شرکت های بیمه گر معمولا دارای پشتیبانی 24 ساعته می باشند. لذا در صورت مواجه شدن با بیماری هایی که سابقه وراثتی ندارند و همچنین بروز مشکلاتی مانند گم شدن چمدان، فرد بیمه گذار باید با شماره های ارائه شده پس از خرید بیمه مسافرتی، تماس بگیرد. لذا در هر ساعت از شبانه روز که به مراکز درمانی و بیمارستان مراجعه کردید، می توانید با این تیم ها تماس بگیرید تا از کدهای رهگیری که ارائه می دهند، برای استفاده از تخفیف در هزینه بیمارستان استفاده نمایید. همچنین لازم به ذکر است در صورتی که هزینه درمان را مسافر پرداخت کند، به محض ورود به کشور می تواند به شرکت بیمه گر مراجعه نموده و با ارائه مدارک و اسناد، مبلغ درمان را دریافت نماید.

شرایط تمدید بیمه مسافرتی

همان طور که اشاره شد، بیمه ها به دو گروه انفرادی و گروهی تقسیم می شوند که به ترتیب دارای 92 روز و یک سال اعتبار می باشند. پس از اتمام این بازه زمانی، امکان تمدید بیمه وجود ندارد و لازم است مجدد نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

مزایای خرید اینترنتی بیمه برای سفر

امروزه خدمات اینترنتی، مشکل نیاز به مراجعه حضوری و انتظار در صف های طولانی را برطرف نموده است. شرکت های زیادی در حوزه خدمات آنلاین مسافرتی و گردشگری فعال می باشند که خدمات خرید و تهیه بیمه را نیز ارائه می دهند. طرف قرارداد بودن این شرکت ها با هتل ها و ایرلاین های هوایی سبب می شود تا با خرید آنلاین، ضمن صرفه جویی در زمان، از تخفیفاتی که بعضا ارائه می دهند نیز بهرمند شوید. هم چنین پشتیبانی های 24 ساعته بعضی از این شرکت ها، از دیگر مزایای تهیه اینترنتی بیمه می باشد.

نحوه خرید آنلاین بیمه مسافرتی

شرکت صفا سیر سما  یکی از بزرگ ترین و معتبرترین شرکت های ارائه خدمات گردشگری و سفر در کشور می باشد که روزانه هزاران مسافر را پوشش دهی می کند. رزرو و تهیه آنلاین بیمه سفر از جمله خدمات این شرکت می باشد که به راحتی از وب سایت شرکت، قابل انجام است. برای این منظور کافیست وارد وب سایت سفر ارزان شده و مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمائید:

- از کادر بالای صفحه بر روی گزینه بیمه مسافرتی کلیک نمایید.

- ابتدا مقصد، مدت زمان اقامت و هم چنین تاریخ تولد را وارد نموده و روی دکمه جستجو کلیک کنید.

- در این مرحله، لیست کاملی از خدمات قابل ارائه در بیمه با توضیحات کامل نمایش داده می شود که پس از بررسی، در صورت تمایل می توانید بر روی دکمه انتخاب کلیک کنید.

- در صفحه بعد، اطلاعات مسافر می بایست براساس مندرجات پاسپورت به صورت صحیح تکمیل گردد. درنهایت با انتخاب دکمه ثبت اطلاعات، به درگاه های امن پرداخت هدایت می شوید.

از شکیبایی شما متشکریم